Jak jsme navštívili pro nás neznámou oblast Ceuse

Autorem tohoto článku je Mráza.

1.7.2005 jsme se vydali já (Jiří Mrázek), můj věrný spolulezec Josífek Hekela a jeden známý z Prahy David a jeho žena Alice. Odjezd jsme naplánovali na pátek večer. Vše šlo podle plánu a tak jsme mohli konečně vyjet. Do té doby jsme jenom věděli, že jedem někam na jih Francie. Další den ráno jsme tam úspěšně dorazili. Najeli jsme asi přes 1200 kiláků a cesta trvala s přestávkami kolem 14 hodin.

Pohled z kempu na hlavní masiv Ceuse

Sobotní ráno po příjezdu bylo nádherné, krásné počasí, ale na nás poměrně teplo. Po zakempování jsme se vydali na skály. Přístup ke skalám z kempu bychom mohli hodnotit jako pěknou rozvičku, protože převýšení je z kempu 500 metrů.

Příchod pod masiv Ceuse

Čím blíže jsme byli, tím krásnější stěny a plotny se před námi objevovaly. Už jsme se nemohli dočkat až se konečně dotkneme vyhřáté skály a budeme zdolávat první metry úžasně plotnovitých cest.

Nádherná cesta bohužel název si už nepamatuji, hodnocení 6b+.Další z nádherných cest v plotnách mezi 6a-6cPohled z Ceuse na okolní kopečky a levou část masivu CeusePohled na Ceuse při odjezdu, vůbec se nám odtamtud nechtělo…

A teď pár informací:

Cesty v Ceuse jsou kvalitně odjištěné, lezli jsme v obtížnosti cca 6a-6c. Také je potřeba říct, že najít zde cesty lehčí jak 6a nebo 5c je docela složité. Takže dá se říct, že jsou zde cesty od šestého stupně nahoru a jsou většinou vytrvalostního charakteru aspoň cesty, které jsme lezli my. Pár cest jejichž názvy jsem si zapamatoval: Bonnye And Clyde, Marylou, Papyrus, Sea Sex And SunPousse Mousse

David se svou ženou strávili lezením jeden den, poté si odjeli užívat k moři, které je zhruba 100-150 kiláků vzdálené. Jinak kemp je za velice rozumné peníze, sociálky na vysoké úrovni. V kempu se dá zakoupit různé lezecké vybavení, ovšem za vyšší ceny jak u nás, pak pečivo resp. bagety, různé konzervy, těstoviny a hlavně víno, které je výborné. Takže pivo si ani nevozte :). Všechny věci až na lezecké vybavení jsou na naše poměry za pakatel. Čas od času se zastaví takovej maník se stánkem s lezeckým vybavením, kde jsou ceny o dost menší než u nás. Jelikož nadmořská výška masivu je lehce pod 2 000 m n.m., dá se sem jet klidně i přes léto. Průvodce najdete na lezci (www.lezec.cz).

Hore zdar :)

26. duben 2007

Komentáře

Ještě tu nejsou žádné komentáře. Můžeš napsat první.

Pro vložení nového komentáře se musíš nejdříve přihlásit.